Цікава і змістовна екскурсія до Чернігова.

Теплого осіннього дня, профспілкова організація коледжу,організувала екскурсійну програму для працівників навчального закладу. 13 жовтня 2018 р. рано вранці, два автобуси з екскурсантами, відправилися до древнього Чернігова.

/Files/images/2018_cherngv/1.jpg

Початком занурення в глибиниминулого став величний насип кургану Чорна могила розташований поруч з Єлецьким монастирем. Це один з найбільших давньоруських курганів X ст., який зберігся. Існує легенда про те, що в цьому кургані похований князь Чорний, який був засновником міста і дав йому своє ім’я.

/Files/images/2018_cherngv/2.jpg

Однією з «родзинок» екскурсії по Чернігову стало відвідування славнозвісних Антонієвих печер. Вони є унікальним підземним архітектурним комплексом, якому близько тисячі років. Засновані вони були ще за часів Київської русі святим монахом Антонієм на місці язичницького храму бога Перуна. Тут він викопав невелику печеру для усамітнення та для молитов, яка з часом переросла у величезний монастирський комплекс.

/Files/images/2018_cherngv/3.jpg

Звичайно, традиційним історичним центром огляду в Чернігові є так званий Вал або Дитинець розташований у місці злиття річки Десни і Стрижня. Знаходячись на перетині головних природних напрямів, він займає пануюче положення серед оточуючого ландшафту. Головними об’єктами огляду стали древні християнські святині: Борисоглібський та Спаський собори. За допомогою екскурсовода ми поринули у глибину Київської Русі та розбудови Дитинця як фортеці. Поступово грізні і бурхливі часи війн та походів відійшли в минуле. Необхідність в утриманні фортеці зникла і її було реорганізовано в 1799 р. Гарнізон розформовано, укріплення знесені, озброєння майже повністю вивезено. Натомість залишилися гармати на Цитаделі, що й досі охороняють старовинне місто, та пам’ять про славетне й героїчне минуле наших пращурів.

/Files/images/2018_cherngv/4.jpg

Історична частина екскурсії перейшла у знайомство з сучасним сьогоденням міста, котре готувалося до святкування Покрови Пресвятої Богородиці.

/Files/images/2018_cherngv/5.jpg

Завершенням екскурсійної програми вже традиційно стало спілкування з природою: вогнище, шашлики, самовар…

Працівники коледжу з приємною теплотою на душі та гарними спогадами поверталися до Ніжина.

За гарну організацію відпочинку дякуємо голові профспілкової організації Дейкуну Петру Васильовичу.


Володимир Шевченко, викладач

Кiлькiсть переглядiв: 187

Фотогалерея

Facebook

Дата останньої зміни 02 Січня 2022

Цей сайт безкоштовний!